Dažniausiai užduodami klausimai dėl COVID-19 tyrimo

Ar COVID-19 PGR tyrimas iš seilių tinka kelionėms?

Tinka, jei šalies, į kurią vykstate, reikalavimuose nurodyta, kad yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR (angliškai RT-PCR) metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

 

Sertifikatą galime išduoti originalą su laboratorijos antspaudais arba elektroninį su elektroniniais parašais, kurį reikės atsispausdinti prieš kelionę. Sertifikatas pateikiamas trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų, su QR kodu užtikrinančiu atlikimo tyrimo autentiškumą.

Kaip pasiruošti tyrimui?

Rekomenduojame valandą prieš mėginio surinkimą praskalauti burną vandeniu ir išgerti vandens, kad lengviau rinktųsi seilės.

 

Valandą iki seilių mėginio surinkimo nevalgykite, negerkite, nerūkykite, nevalykite dantų ir nekramtykite gumos.

 

Tyrimui netinka mėginiai surinkti tik atsikėlus ryte.

Kaip užsisakyti COVID-19 PGR tyrimą iš seilių?

COVID-19 PGR tyrimą iš seilių galite užsisakyti paspaudus čia. Apmokėjimas galimas trimis būdais – naudojantis elektronine bankininkyste, bankiniu pavedimu arba grynaisiais „Perlo“ terminaluose ir „Maxima“ kasose.

Kada geriausia atlikti užsakymą COVID-19 tyrimui?

Tyrimo užsakymą pateikite ne vėliau nei 1-2 darbo dienos iki norimo tyrimo atlikimo datos, kad spėtume laiku pristatyti seilių surinkimo rinkinius ir galėtume Jus užregistruoti vaizdo pokalbiui, mėginio surinkimui. Rinkinys yra stabilus ilgą laiką, todėl jo panaudoti iškart nebūtina.

Per kiek laiko pateikiami tyrimo rezultatai?

Rezultatų pateikimą garantuojame per 24 val. nuo mėginio gavimo į laboratoriją. Jei mėginys pristatomas iki 10 val. ryto, tyrimo rezultatai pateikiami tą pačią dieną darbo valandomis. Laboratorijos darbo laikas:

Darbo dienomis – nuo 8 iki 17 val.

Šeštadienis – nuo 8 iki 14 val.

Sekmadienis – nedirbame.

Kiek laiko likus iki kelionės reikėtų darytis tyrimą?

Tyrimo atlikimo laiką reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į šalies, į kurią vykstama reikalavimus. Juos galite rasti užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje: https://keliauk.urm.lt/. Dažniausiai siūlome tyrimą atlikti dieną prieš kelionę. Esant poreikiui tyrimo atlikimo laiką galime suderinti individualiai su kiekvienu klientu.

Kokia yra tyrimo užsakymo ir atlikimo eiga?

Klientas užsako tyrimą Diagnolitos tinklalapyje (spausti čia) – apmokama elektroninės bankininkystės arba pavedimo būdu. Klientui į namus pristatomas seilių surinkimui reikalingas rinkinys. Rinkinys yra stabilus ilgą laiką, jo panaudoti iškart nebūtina.

 

Gavęs rinkinį klientas užsiregistruoja vaizdo pokalbiui seilių mėginio surinkimui. Registracijos nuoroda išsiunčiama elektroniniu laišku kartu su tyrimo užsakymo patvirtinimu.

 

Atlikus seilių surinkimą, klientas pristato mėginį į Diagnolitą. Tyrimas atliekamas per 24 val. Jei mėginys gaunamas iki 10 val. ryto, tyrimas atliekamas tą pačią dieną iki darbo dienos galo.

 

Atlikus tyrimą rezultatas pateikiamas į ESPBI sistemą, adresu https://www.esveikata.lt/. Jei reikia išrašomas tyrimo sertifikatas. Saviizoliacijos sutrumpinimui pakanka išrašo iš esveikatos, sertifikatas nėra būtinas.

Ar seilių surinkimo rinkinių pristatymas į namus kainuoja papildomai?

Ne, užsisakius mūsų tyrimą, seilių surinkimo rinkinius į namus pristatome nemokamai.

Kaip pristatomas paruoštas mėginys į laboratoriją?

Seilių mėginį turi atvežti patys klientai į UAB „Diagnolita“ mėginių surinkimo dėžutę, esančią Vilniuje Saulėtekio al. 7C, kairėje pastato pusėje (žr. nuotrauką žemiau).

Galima ir mėginio pristatymo į laboratoriją paslauga, tačiau ji papildomai kainuoja 12,00 € ir gali užtrukti iki 24 valandų. Ši paslauga yra nemokama turintiems nuolaidos kodą, kuris suteikiamas klientams spausti čia.

(Google Maps nuoroda)

Kaip mus rasti?

Patogiam atvykimui siūlome kaip nuorodą naudoti adresą Saulėtekio al. 7, Vilnius, Vilniaus Universiteto Gyvybės mokslų centras (VU GMC). Tiksli Google Maps nuoroda.

Mūsų laboratorija įsikūrusi šalia VU GMC, Vilniaus universiteto technologiniame verslo inkubatoriuje, paveikslėlyje nurodyta raudona rodykle.

Navigacijos dažnai klaidingai nukreipia į Žirgo gatvę. Atvykstant nuo Antakalnio pusės už Antakalnio žiedo pasukama į pirmą posūkį prie šviesoforo (žr. pav. žemiau).

Jei atvykstama nuo Saulėtekio alėjos – pasirenkamas pirmas posūkis į dešinę už Viados degalinės. Sekančioje sankryžoje vėl sukama į dešinę.