Dažniausiai užduodami klausimai

COVID-19 PGR tyrimas

Dažniausiai pasitaikantys ligos simptomai yra karščiavimas, nuovargis, kosulys bei kvapo ir skonio nejutimas. Taip pat dažnais atvejais skundžiamasi gerklės, galvos, raumenų bei sąnarių skausmu, viduriavimu, odos bėrimu, sudirgusiomis akimis, sunkiu kvėpavimu, kurį lydį krūtinės skausmas.

Taip. Diagnolitos, LSMU Kauno Klinikinės Ligoninės Infekcinių Ligų Klinikos bei Kauno Klinikų Laboratorinės Medicinos Klinikos specialistų atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad seilių mėginiuose virusas yra nustatomas taip pat patikimai, kaip ir iš nosiaryklės mėginių: teigiamų mėginių sutapimas 98,24 %, neigiamų mėginių sutapimas 98,11 %.

Rekomenduojame valandą prieš mėginio surinkimą praskalauti burną vandeniu ir išgerti vandens, kad lengviau rinktųsi seilės.

Valandą iki seilių mėginio surinkimo nevalgykite, negerkite, nerūkykite, nevalykite dantų ir nekramtykite gumos.

Tyrimui netinka mėginiai surinkti tik atsikėlus ryte.

Norint tyrimą atlikti namuose, tyrimo užsakymą reikėtų pateikti ne vėliau nei 1-2 darbo dienos iki norimo tyrimo atlikimo datos, priklausomai nuo to kokiu būdu pasirenkate gauti seilių surinkimo rinkinį (rinkinio į laboratoriją atvykstate pasiimti patys, pasirenkate kurjerio paslaugą, kuris rinkinį pristatys per 2-3 darbo dienas ar greito kurjerio paslaugą (pristatymas tik Vilniuje per 1 dieną)). Užsiregistravus tyrimo atlikimui namuose, kartu su registracijos patvirtinimu atsiunčiama Google Meet nuoroda, kuri skirta vaizdo pokalbiui su medicinos personalu atlikti. Prie vaizdo skambučio reikia prisijungti užsiregistruotu laiku. Vaizdo pokalbio metu medicinos personalas Jus užregistruoja bei instruktuoja kaip tinkamai reikia surinkti seilių mėginį bei jį paruošti transportavimui. 

Tinka, jei šalies, į kurią vykstate, reikalavimuose nurodyta, kad yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR (angliškai RT-PCR) metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą.

Sertifikatą galime išduoti originalą su laboratorijos antspaudais arba elektroninį su elektroniniais parašais, kurį reikės atsispausdinti prieš kelionę. Sertifikatas pateikiamas trimis kalbomis: lietuvių, anglų ir rusų, su QR kodu užtikrinančiu atlikimo tyrimo autentiškumą.

Vieno COVID-19 PGR tyrimo kaina iš seilių yra 58€.

Turint nuolaidos kodą taikoma 10€ nuolaida vienam tyrimui. Nuolaidos taikomos šiais atvejais:

 • Užsakant 3 ir daugiau tyrimų su nuolaidos kodu trysplius;
 • Užsisakant tyrimą antrą kartą (dėl nuolaidos kodo susisiekite telefonu +370 688 12972);
 • Užsisakant tyrimą per šias kelionių agentūras:
  • AirGuru
  • Kelionių akademiją
  • Kelionės.lt
  • Kelionių laiką
  • Coral Travel
  • Mono studio
 • Viešbučio Cornel Hotel klientams.

Papildomos mokamos paslaugos:

 • Tyrimo sertifikatas – 5€;
 • Rinkinio pristatymas į namus per 1 darbo dieną (kurjerio paslauga) – 12€.

COVID-19 PGR tyrimą iš seilių galite užsisakyti paspaudus čia. Tyrimą pasirinkite pagal tai, ar atvažiuosite mėginio surinkti į Diagnolitos automobilių stovėjimo aikštelę ar norėsite mėginį surinkti namie vaizdo pokalbio metu.

Prieš apmokant už tyrimą reikia pasirinkti laiką mėginio surinkimui. Pasirinkus laiką palaukite kol būsite automatiškai nukreipti į apmokėjimų puslapį.

Apmokėjimas galimas keturiais būdais – naudojantis elektronine bankininkyste, mokėjimo kortele, bankiniu pavedimu arba grynaisiais „Perlo“ terminaluose ir „Maxima“ kasose.

 

Tyrimo užsakymą pateikite ne vėliau nei 1-2 darbo dienos iki norimo tyrimo atlikimo datos, kad spėtume laiku pristatyti seilių surinkimo rinkinius. Rinkinys yra stabilus ilgą laiką, todėl jo panaudoti iškart nebūtina.

Rezultatų pateikimą garantuojame per 24 val. nuo mėginio gavimo į laboratoriją. Penktadienį, tyrimo rezultatai pateikiami tą pačią dieną, jeigu mėginys pristatomas iki 12 val. Kitomis darbo dienomis, tyrimo rezultatai pateikiami tą pačią dieną darbo valandomis, jeigu mėginys pristatomas iki 13 val. ryto.  Laboratorijos darbo laikas:

Darbo dienomis – nuo 8 iki 17 val.

Šeštadienis ir sekmadienis – nedirbame.

Siūlome remtis Nacionalinio Visuomenės Sveikatos Centro (NVSC) rekomendacijomis.

Tyrimo atlikimo laiką reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į šalies, į kurią vykstama reikalavimus. Juos galite rasti užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje: https://keliauk.urm.lt/. Dažniausiai siūlome tyrimą atlikti dieną prieš kelionę. Esant poreikiui tyrimo atlikimo laiką galime suderinti individualiai su kiekvienu klientu.

Klientas pasirenka laiką mėginio surinkimui ir užsako tyrimą Diagnolitos tinklalapyje (spausti čia).

Klientas tyrimą renkasi pagal seilių ėminio surinkimo būdą: namuose su vaizdo pokalbiu arba atvykus automobiliu į aikštelę. Pasirinkus tyrimą pirmiausia yra atliekama laiko registracija mėginio surinkimui. Pasirinkus mėginio surinkimą namuose Klientui į namus pristatomas seilių surinkimui reikalingas rinkinys. Rinkinys yra stabilus ilgą laiką, jo panaudoti iškart nebūtina. Patvirtinus registraciją, Klientas el. paštu gauna nuorodą prisijungimui prie vaizdo konferencijos arba instrukcijas atvažiavimui automobiliu į aikštelę.

Atlikus seilių surinkimą namuose, pats klientas arba užsakytas kurjeris pristato mėginį į Diagnolitą. Tyrimas atliekamas per 24 val. Nuo pirmadienio iki ketvirtadienio, jeigu mėginys gaunamas iki 13 val., tyrimas atliekamas tą pačią dieną iki darbo dienos galo. Penktadienį tyrimas atliekamas, jeigu mėginys gaunamas iki 12 val.

Atlikus tyrimą rezultatas pateikiamas į ESPBI sistemą, adresu https://www.esveikata.lt/. Jei reikia išrašomas tyrimo sertifikatas. 

Seilių surinkimo rinkinius į namus pristatome nemokamai per 2-3 darbo dienas. Skubus seilių surinkimo rinkinių pristatymas per 1 darbo dieną yra galimas tik Vilniuje ir papildomai kainuoja 12€.

Seilių mėginį į UAB „Diagnolita“ mėginių surinkimo dėžutę, esančią Vilniuje Saulėtekio al. 7C, kairėje pastato pusėje (žr. nuotrauką žemiau), turi atvežti patys klientai arba kurjeriai.

Paveldimo krūties ir kiaušidžių vėžio genetinis tyrimas

Diagnolitos paveldimo krūties ir kiaušidžių vėžio genetinis tyrimas (angl. Diagnolita Breast and Ovarian Cancer screening).

Tyrimą galite užsisakyti internetu paspaudus šią nuorodą: čia. 

DiaBOC tyrimai yra mokami, jų valstybinė ligonių kasa nekompensuoja.

DiaBOC tyrimai rekomenduojami asmenims, kurių giminaičiams buvo nustatytas krūties arba kiaušidžių vėžys ir todėl jie gali turėti paveldėtą riziką susirgti vėžiu patys. Tyrimai taip pat rekomenduojami asmenims, kurie serga krūties ar kiaušidžių vėžiu ir nori sužinoti, ar neturi vėžio riziką didinančių mutacijų, kurios gali būti perduotos palikuoniams arba jas gali turėti kiti giminaičiai. 

Jei reikalinga detalesnė informacija apie tyrimus, susisiekite su mumis.

Tyrimams gydytojo siuntimas nereikalingas. 

Gydytojo konsultacijos šiuo metu neteikiame.

Tyrimas atliekamas per 10 darbo dienų nuo mėginio pristatymo į laboratoriją.

Užsakius tyrimą į artimiausią paštomatą atsiunčiame rinkinį mėginio surinkimui. Paruoštą mėginį tiriamasis išsiunčia mėginį paštomatu. Tyrimas atliekamas per 10 darbo dienų. Informaciją apie tyrimo eigą gausite el. paštu. Atsakymą rasite prisijungus prie savo paskyros Diagnolita internetinėje svetainėje.

Nenustačius patogeninių mutacijų BRCA1 ir BRCA2 genuose jos gali būti kituose paveldimo krūties ir/ar kiaušidžių vėžio rizikos genuose. Papildyti BRCA1/2 testo rezultatus ir įsitikinti, kad tikrai neturite patogeninių mutacijų visuose labiausiai su paveldimu vėžiu siejamuose genuose, galite atlikę DiaBOC HEPA tyrimą. 

Svarstant, kurį tyrimą pasirinkti, atkreipkite dėmesį, ar jums seniau atliktas BRCA1/2 tyrimas buvo išsamus. Kai kurie pigesni tyrimai skirti tik kelių mutacijų nustatymui, kai nėra ištiriama visa BRCA1/2 geno seka. Tokiu atveju galima atlikti išsamų BRCA1/2 genų tyrimą DiaBOCs BRCA arba visų svarbių vėžio rizikos genų tyrimą DiaBOC HEPA+. Jeigu turite abejonių, ar jums seniau atliktas BRCA1/2 tyrimas buvo išsamus, kreipkitės į mus ir padėsime surasti jums tinkamiausią sprendimą.

Rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreips gydytojo genetiko konsultacijai. Taip pat galite kreiptis į privatų gydytoją genetiką tiesiogiai.

Pagal Europos medicininės onkologijos draugijos (ESMO) rekomendacijas kaip svarbiausi paveldimo krūties ir/ar kiaušidžių vėžio rizikos genai išskiriami: BRCA1, BRCA2, TP53, PTEN, STK11, CDH1, PALB2. Iš šio sąrašo genų dažniausiai tiriami BRCA1 ir BRCA2, nes jų mutacijos dažniausios.

Vyrams rizika susirgti krūties vėžiu yra maža, tačiau jie gali būti vėžio riziką didinančių mutacijų nešiotojai. Taip pat yra ištirta, kad mutacijos BRCA1 ir BRCA2 genuose lemia padidėjusią paveldimo prostatos vėžio riziką.

Prostatos vėžio tyrimas

Diagnolitos Prostatos vėžio diagnostikos testas yra skirtas įvertinti kliniškai reikšmingo prostatos vėžio riziką ir padeda apsispręsti, ar reikalinga daryti prostatos biopsiją. Tyrimo metu iš paciento šlapime esančios prostatos vėžiui būdingos RNR ir klinikinių duomenų nustatomi įverčiai, kurie parodo prostatos vėžio tikimybę ir reikšmingo prostatos vėžio tikimybę. Reikšmingu laikomas prostatos vėžys, kurio Glisono įvertis biopsijos medžiagoje yra 7 ir daugiau. Pateikiamos ribinės tikimybių vertės, kurios padeda priimti sprendimą dėl biopsijos atlikimo. Ribinės vertės parinktos tokios, kai testo jautrumas (teisingai nustatyti vėžio atvejai) yra apie 90 % ir specifiškumas (teisingai nustatyti sveiki asmenys) 41 % – gerokai didesnis už PSA testo specifiškumą. 

Prostatos biopsija yra invazinis tyrimas, kurio metu paimami labai maži prostatos audinio kiekiai (mažiau nei 1 % prostatos tūrio). Biopsijos metu vėžys gali būti nediagnozuojamas tik dėl to, kad buvo „nepataikyta“. To pasekmė yra tai, kad pusė atliekamų biopsijų yra neigiamos. Taip pat prostatos biopsija gali sukelti komplikacijas, tokias kaip infekcijos, sepsis ar hematurija.

Diagnolitos prostatos vėžio biožymenų tyrimas iš šlapimo yra atliekamas naudojant AT-kPGR metodą. Šlapimo mėginio surinkimui naudojamas specialus patogus mėgintuvėlis su piltuvėliu. Šlapinantis į mėgintuvėlį yra automatiškai surenkama ir stabilizuojama pati pirmoji šlapimo porcija.

Pagrindiniai prostatos vėžio požymiai yra dažnas ir skausmingas šlapinimasis, šlapime kartais aptinkami kraujo pėdsakai. Prostatos vėžiui išplitus gali pasireikšti skausmai kitose kūno dalyse: nugaroje, dubens srityje, klubuose. Tai rodo vėlyvą ir sunkiai išgydomą ligos stadiją, kai kauluose yra susidariusios metastazės.

Tyrimo kaina 198€.

Mes ištiriame mėginį ir atsiunčiame tyrimo atsakymą per 7 dienas nuo mėginio gavimo į laboratoriją.

Taikant Diagnolitos testą reikšmingo prostatos vėžio nustatymui, gaunamos diagnostinio tikslumo reikšmės 74 %, jei prieš surenkant šlapimo mėginį prostatos masažas neatliekamas, ir 78 %, jei prostatos masažas atliekamas. Testo tikslumas yra ženkliai didesnis lyginant su serumo PSA tyrimu. Diagnolitos testo neigiama prognostinė vertė, nustatyta klinikinio veiksmingumo tyrimo metu, yra 93 % atliekant tyrimą po masažo ir 92 % be masažo, tai reiškia, kad daugiau nei 92 % atvejų tyrimas teisingai parodė, kad pacientas neserga agresyviu prostatos vėžiu. Diagnolitos prostatos vėžio testas leidžia sutaupyti iki 34% biopsijų. Skaičiuojant tik nereikalingas biopsijas, kurios paskiriamos nesergantiems reikšmingu prostatos vėžiu, sutaupymas viršija 40%, kai mėginiai buvo surinkti po prostatos masažo ir yra šiek tiek mažesnis už 40%, kai mėginiai buvo surinkti be prostatos masažo.

Pagal Europos Urologų Asociacijos (EUA) gaires, prostatos vėžio šlapimo testus rekomenduojama atlikti vyrams prieš pirminę biopsiją, kuriems DRE tyrimas normalus ir Prostatai specifinio antigeno (PSA) koncentracija kraujyje yra intervale 2-10 ng/ml. Tokiems pacientams testo vertė yra didžiausia. Testas gali būti atliekamas ir kai PSA yra virš 10 ng/ml ar prieš pakartotines biopsijas, kai norima įsitikinti biopsijos būtinumu ir įvertinti reikšmingo vėžio tikimybę.

Diagnolitos prostatos vėžio testas nėra skirtas visuotinei patikrai ir PSA tyrimo kraujo serume nepakeis, bet gali suteikti daugiau informacijos ar biopsija reikalinga asmenims, kuriems buvo atliktas PSA tyrimas ir nustatytas PSA koncentracijos nukrypimas nuo normos.

Diagnolitos testo privalumas yra tai, kad jis gali būti atliekamas ir be prostatos masažo. Kliniškai reikšmingo vėžio diagnostinis tikslumas šiek tiek mažesnis lyginant su testu po masažo, tačiau neigiama prognostinė vertė (NPV) kliniškai reikšmingam vėžiui yra labai panaši: 92-93%. 

Neigiama prognostinė vertė yra tikimybė, jei Diagnolitos testo rezultatas yra neigiamas, kad atlikus biopsiją nebus diagnozuotas prostatos vėžys.

Testą be masažo rekomenduojame tiems, kurie nenori šios papildomos procedūros prieš tyrimą.

Jei žinote testui reikalingus klinikinius duomenis: prostatos tūrį ir PSA koncentraciją kraujo serume, ir norite atlikti tyrimą be prostatos masažo, galite atlikti tyrimą Diagnolitoje arba galime atsiųsti šlapimo surinkimo rinkinį Jums į namus. Be masažo tyrimo rezultatas bus mažiau tikslus nei su masažu, tačiau daug patikimesnis nei PSA tyrimo rezultatai. 

Prieš atliekant tyrimą ir gavus tyrimo rezultatus rekomenduojame konsultuotis su gydytoju urologu.

Mes atliekame tik prostatos vėžio biožymenų tyrimą. Gydytojo urologo konsultacijos paslaugų neteikiame.

Tyrimą galime atlikti ir jei PSA koncentracija viršija 10 ng/ml. Kai kuriais atvejais, jei PSA koncentracija didelė, rekomenduojama pakartoti PSA tyrimą, nes PSA koncentracija kraujo serume gali padidėti ne tik esant prostatos vėžiui. Įtakos gali turėti prostatitas, šlapimo takų infekcija, chirurginės šlapimo pūslės ar prostatos intervencijos, prostatos masažas, mechaninis prostatos dirginimas (ilgesnis važiavimas motociklu, dviračiu ir pan.).

Priklausomai nuo Jūsų gyvenamosios ar Jums patogios vietos galime rekomenduoti gydymo įstaigą, kurioje atliekamas mūsų tyrimas. Susisiekite su mumis.

Asmenys, kurie vartojo 5 alfa reduktazės inhibitorius ar antiandrogenus arba jei nuo jų vartojimo praėjo mažiau nei 6 mėn, nebuvo įtraukti į biomedicininį tyrimą, dėl to gauti rezultatai nėra patvirtinti su šia tiriamųjų grupe. Šie vaistai mažina PSA koncentraciją kraujo serume ir gali turėti įtakos testo rezultatams, nes prostatos vėžio tikimybių skaičiavimui reikalingas PSA tyrimo rezultatas.

5 alfa reduktazės inhibitoriai, vaistai: AVODART, PENESTER, DORTILLA, FINASTERIDE, DUTASTERIDE, COMBODART, ANTIPROST, PROSCAR, PROSPECIA, LUPRON DEPOT;

Antiandrogenai: ANDROCUR.

Šlapimo mėginio surinkimui naudojamas specialus patogus mėgintuvėlis su piltuvėliu. Šlapinantis į mėgintuvėlį yra automatiškai surenkama ir stabilizuojama pati pirmoji šlapimo porcija. Nereikia stabdyti šlapinimosi, šlapimo perteklius išbėga į klozetą. Jei atliekamas testas be prostatos masažo, pacientas gali mėginį surinkti ir namuose. Biožymenys, kuriuos tiriame, dėl specialaus stabilizatoriaus, su kuriuo susimaišo šlapimas, išlieka stabilūs iki 3 savaičių kambario temperatūroje.

Rekomenduojame, kad šlapimo mėginys būtų ne rytinis, o bet kuriuo kitu dienos metu paimtas mėginys. Po nakties šlapimas būna koncentruotas, jame esančios medžiagos gali trukdyti tyrimui. Dieną prieš surenkant šlapimą rekomenduojama gerti daugiau skysčių, kad būtų mažesnė druskų kristalų trukdančių tyrimui susidarymo tikimybė.

Kol paruoštą mėginį paims kurjeris, jį reikia laikyti kambario temperatūroje, nereikalingos jokio specialios sąlygos. Jei mėginys paruošiamas penktadienį, jį siųsti rekomenduojame pirmadienį, kad išvengti transportavimo per savaitgalį.

Paimtas mėginys sandariai uždaromas, dedamas į transportavimo konteinerį. Transportavimo konteineris su mėginiu ir užpildyta paraiškos forma dedami į pateiktą dėžutę laikantis pateiktų instrukcijų. Jei kyla klausimų, visada galite kreiptis į mus.

Rekomenduojame gavus tyrimo rezultatus konsultuotis su gydytoju urologu, ypač jei testo rezultatai yra teigiami. Gydytojas remdamasis tyrimo duomenimis ir kita klinikine informacija kartu su Jumis spręs ar reikia atlikti prostatos biopsiją.

Prostatos vėžys yra lėtai progresuojanti liga. Jei testo rezultatai neviršijo ribinių reikšmių, rekomenduotume pakartoti tyrimą jei padidėtų PSA, arba atsiradus simptomams dėl kurių svarstomas prostatos biopsijos atlikimas.

Tai parodo didelę tikimybę, kad atlikus biopsiją bus nustatytas nereikšmingas prostatos vėžys, kai Glisono įvertis yra 6. Toks vėžys yra laikomas neagresyviu, jį diagnozavus nėra rekomenduojamas gydymas, o tik vykdomas aktyvus stebėjimas. Įvairių tyrimų duomenimis, virš 20 % vyrų vyresnių nei 50 metų turi neagresyvų prostatos vėžį ir nejaučia jokių simptomų. Jiems liga gali būti niekada nediagnozuota. Kliniškai svarbu diagnozuoti reikšmingą prostatos vėžį.

Testas yra mokamas, jo valstybinė ligonių kasa nekompensuoja.

UAB “Diagnolita” el. p. tyrimas@diagnolita.lt,  telefonas +370 688 12972

UAB “Medicina practica laboratorija” el. p. info@medicinapractica.lt, telefonas +370 526 85164

UAB “SYNLAB Lietuva” el. p. info@synlab.lt, telefonas +370 685 39801

Mėmelio klinika  el. p. info@memelioklinika.lt, telefonas +370 673 06044

Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, registratūros pas urologą tel. +370 523 33000 arba mob. +370 698 00000  informacija apie tyrimą –: laboratorija@medcentras.lt

Antėja laboratorija  el. p. pagalba@anteja.lt,  telefonas +370 700 55511

Gerovės klinika, el.p. info@gerovesklinika.lt, telefonas +370 5 2000 333

Susisiekite su mumis, nukreipsime į Jums patogią įstaigą.