Prostatos vėžio simptomai

 

 

Norint tinkamai diagnozuoti prostatos vėžį, svarbu žinoti, kokie yra prostatos vėžio požymiai. Diagnozę gerokai apsunkina tai, kad pirminėse stadijose prostatos vėžio simptomai gali likti nepastebėti, kadangi nepasireiškia jokios žymesnės sveikatos problemos. Laikui bėgant, liga nepastebimai pereina į vėlesnes stadijas ir ima plisti organizme, todėl gydymas tampa kur kas sudėtingesnis. Dėl šios priežasties, būtina diagnozuoti prostatos vėžį kaip įmanoma anksčiau. Tai puikiai padės padaryti inovatyvūs, neinvaziniai diagnozavimo metodai.

 

Ligos simptomai

 

Prostatos vėžiu dažniausiai serga vyresnio amžiaus vyrai, tai yra vienas iš dažniausiai pasaulyje pasitaikančių onkologinių susirgimų. Kaip jau buvo minėta, prostatos vėžio požymiai pradžioje nepastebimi, tačiau vėlesnėse stadijose tampa vis ryškesni. Norint nustatyti simptomus, svarbu žinoti, kaip jie pasireiškia ir turėti apie juos kaip įmanoma daugiau informacijos. Tai dažnas šlapinimasis, kuris būna nemalonus ir skausmingas, šlapime kartais aptinkami kraujo pėdsakai. Šie požymiai yra pagrindiniai nustatant prostatos vėžį skirtingo amžiaus vyrams.

Panagrinėkime kiekvieną iš šių simptomų kiek plačiau:

 

Dažnas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas

 

Jeigu netikėtai pradeda kamuoti dažnas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas, šlapinimasis naktį, verta pasitikrinti dėl prostatos vėžio, nes tai yra vieni iš jo požymių. Ilgainiui šlapintis darosi sunku, dažnai prabundama naktį, šlapinimasis naktį tampa įkyria problema, kartais šlapimo tiesiog nebepavyksta sulaikyti. Prostatos vėžio simptomų gali būti įvairių, tačiau šlapinimosi problemas neišvengiamai patiria visi sergantieji.

Be abejonės, toks simptomas kaip dažnas šlapinimasis nebūtinai byloja apie prostatos vėžį – gali būti ir kitų, ne tokių rimtų, kur kas paprastesnių problemų. Vis dėlto, atsarga gėdos nedaro ir, norint pasirūpinti savo sveikata bei užbėgti kelią už akių pavojingai ligai, rekomenduojama išsitirti.

 

Kraujas šlapime

 

Šlapime pasitaikantys kraujo pėdsakai yra kitas prostatos vėžio požymis, leidžiantis dar tiksliau jį diagnozuoti. Jeigu, pavyzdžiui, kamuoja tokia bėda kaip dažnas šlapinimasis, tačiau nebūdingas kraujas šlapime, dar galima lengviau atsikvėpti, nes daugiau šansų, jog tai kokia nors kita problema, ne prostatos vėžys. Jeigu vienu metu pasitaiko ir kraujas šlapime, ir kyla problemų su šlapinimusi, pasitikrinti vertėtų dar labiau.

Žinoma, kad abu šie simptomai nebūtinai byloja apie prostatos vėžį – sutrikimų gali būti ir kitokių. Tačiau tai yra vieni iš pagrindinių požymių, todėl pasitikrinę tikrai nieko nepralaimėsite. Svarbiausia yra nepasiduoti panikai, išlikti ramiam ir imtis realių veiksmų – tiesiog pasitikrinti.

Gera žinia ta, jog tai nebūtinai bus prostatos vėžys, dažnu atveju jis net nėra nustatomas. Tačiau net jeigu prostatos vėžys būtų nustatytas, tai dar nėra galutinis likimo nuosprendis ir situacija be išeities. Priklausomai nuo ligos stadijos, patyrę gydytojai padarys viską, kad liga būtų nugalėta – didelė tikimybė, jog įmanoma pasveikti.

 

 

Kiti prostatos vėžio simptomai

 

Prostatos vėžiui išplitus, be tokių požymių kaip kraujas šlapime ar dažnas šlapinimasis, gali pasireikšti skausmai kitose kūno dalyse: nugaroje, dubens srityje, klubuose. Šie nemalonūs prostatos vėžio simptomai sukelia dar daugiau problemų ir nepatogumų, kurių būtų galima išvengti. Inovatyvūs diagnozavimo metodai visuomet ateis į pagalbą, kai jos labiausiai reikia. Laiku nustačius simptomus, lengviau užkirsti ligai kelią ir parinkti esamai stadijai efektyviausią gydymą.

 

Patikimas simptomų diagnozavimas

 

Siekiame, kad pasireiškus prostatos vėžio simptomams liga būtų nustatyta greitai ir efektyviai dar ankstyvojoje stadijoje. Mūsų patyrusių specialistų komanda dirba su inovatyviomis medicinos technologijomis ir gali pasiūlyti patikimą prostatos vėžio biožymenų patikros testą. Šis testas yra neinvazinis ir nesukelia šalutinių veiksnių pacientui, o gydytojams gali padėti diagnozuoti prostatos vėžį kur kas tiksliau ir patikimiau. Tinkamai diagnozavus ligą, parenkamas optimalus gydymas, todėl profesionalus prostatos vėžio diagnozavimas turi didelę reikšmę ligos įveikimo šansams padidinti.
Naudojantis moderniomis medicinos technologijomis prostatos vėžio požymiai gali būti nustatyti kur kas lengviau. Įveikite prostatos vėžį ir jo sukeltus simptomus!

0