Prostatos biopsija

Prostatos biopsija – tai invazinis tyrimas, kuris patvirtina vėžio diagnozę esant jo įtarimui, padidėjus kraujo serume PSA kiekiui. Biopsija atliekama specialiomis adatomis paimant prostatos audinio gabalėlius ir ištiriant laboratorijoje. Kadangi biopsijos metu paimami labai maži prostatos audinio kiekiai (mažiau nei 1 % prostatos tūrio) biopsijos metu vėžys gali būti nediagnozuojamas tik dėl to kad buvo „nepataikyta“. Be to invazinė biopsijos procedūra gali sukelti komplikacijas, tokias, kaip infekcijos (5-7%), sepsis (0.3-3.1%), hematurija (50%) ir kitos (The journal of urology, v198, 2, 329-334, 2017). PSA kraujo serume gali būti padidėjęs dėl įvairių su vėžiu nesusijusių dalykų, pavyzdžiui dėl uždegimo, fizinio aktyvumo ir kt. Dėl šių paminėtų priežasčių apie pusė atliekamų biopsijų yra neigiamos.

 

Skysčių biopsija

 

Prostatoje esančios vėžinės ląstelės išskiria į organizmo skysčius, taip pat į šlapimą joms būdingas medžiagas – biožymenis. Jautriais metodais tiriant šlapimą galima nustatyti vėžio biožymenis ir įvertinti prostatos vėžio riziką. Toks tyrimas vadinamas skysčių biopsija. Jis yra neinvazinis, nesukelia jokių komplikacijų, jį galima kartoti daug kartų.

Prostatos biopsija

Vėžys yra klastinga liga, pirminėse stadijose nepasireiškia jokie prostatos vėžio simptomai. Tik tuomet, kai liga pereina į vėlesnę ir sunkiai išgydomą stadiją, susiduriama su nemaloniais padariniais. Siekiant išvengti prostatos vėžio, pravartu atlikti skysčių biopsijos tyrimus dar pačiose ligos užuomazgose. Ankstyvojoje stadijoje dažnai jau galima nustatyti vėžio molekulinius biožymenis, kai kiti tyrimo metodai vėžio dar nediagnozuoja.

 

Patikimas ir profesionalus tyrimas

 

Įmonės „Diagnolita“ specialistai savo darbuose naudoja inovatyvias medicinos technologijas. Kruopštus darbas ir ilgų metų patirtis leido sukurti patikimą diagnostikos testą, kuris efektyviai nustato prostatos vėžio riziką. Prostatos skysčių biopsija yra neinvazinis, molekulinis tyrimo metodas, kurio metu rezultatai gaunami ištyrus pacientų šlapimą. Tyrimas atliekamas greitai ir patogiai, jį atlikus nekyla jokių šalutinių veiksnių. Nugabenus šlapimo mėginius į laboratoriją, gaunami rezultatai, kurie padeda įžvelgti tikslią prostatos vėžio riziką ir reikšmingo (agresyvaus) vėžio riziką.

 

Kaip vykdomi tyrimai?

 

Šlapimo tyrimai atliekami AT-kPGR metodu tiriant prostatos vėžiui būdingų biožymenų kiekius. Nustatyti biožymenų įverčiai yra kombinuojami su klinikine informacija: paciento amžiumi, PSA kiekiu, prostatos tūriu ir taikant logistinės regresijos metodą yra įvertinama reikšmingo vėžio rizika: kokia tikimybė, kad biopsijos metu bus nustatytas vėžys kai Glisono įvertis biopsijos medžiagoje yra 7 ar daugiau balų, taip pat bendra vėžio rizika: kokia tikimybė, kad biopsija bus teigiama.

Tyrimo atsakyme pateikiame ribines vertes, kurios gydytojui kartu su pacientu padeda apsispręsti ar reikalingas invazinis biopsijos tyrimas. Jei nustatoma maža reikšmingo vėžio rizika, invazinių procedūrų galima išvengti arba jas atidėti.

Jei nustatoma didelė reikšmingo vėžio rizika, galima ligą diagnozuoti ankstyvesnėje stadijoje ir veiksmingai ją gydyti.

 

Rezultatų tikslumas

 

Diagnozuoti prostatos vėžį tampa vis lengviau ir tam puikiai pasitarnauja šiuolaikinės medicinos technologijos, su kuriomis dirba mūsų patyrę specialistai. Esame ištyrę šimtus vyresnio amžiaus vyrų. Vieniems iš jų buvo diagnozuotas prostatos vėžys, kitiems biopsijos tyrimas buvo neigiamas. Tyrimas buvo atliekamas bendradarbiaujant su pagrindinėmis Lietuvos klinikomis ir gydymo įstaigomis. Gauti klinikinio veiksmingumo rezultatai nenusileidžia kitose šalyse sukurtiems panašiems testams.

Testą atlieka patyrę specialistai specialiai įrengtoje modernioje laboratorijoje, laikantis aukščiausių kokybės reikalavimų.

Jeigu įtariate prostatos vėžio riziką, metas išskaidyti abejones ir pasitikrinti savo sveikatą. Patikėkite prostatos vėžio tyrimus profesionalams – prostatos vėžio biožymenų tyrimas, naudojant skysčių biopsiją yra geriausias sprendimas, padėsiantis tiksliai įvertinti situaciją.

0