UAB „Diagnolita“ nugalėtoja „Europos burės 2021” konkurse nominacijoje „Už efektyvumą medicinoje“

Gegužės 27d tryliktą kartą Lietuvoje įvyko geriausių Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų projektų apdovanojimai „Europos burės 2021“. UAB „Diagnolitos“ projektas „Naujos prostatos vėžio diagnostikos priemonės“ buvo finansuojamas pagal LVPA administruojamą priemonę „Intelektas. Bendri mokslo–verslo projektai“ ir buvo paskelbtas nugalėtoju konkurse nominacijoje „Už efektyvumą medicinoje“.

 

Šio projekto metu sukurtas prostatos vėžio testas, kuriam 2019 metais įmonė gavo licenciją ir pradėjo teikti prostatos vėžio biožymenų nustatymo diagnostikos paslaugą. Projekto metu buvo sukurtos technologijos, kurių dėka vykdomi nauji projektai, tęsiama prostatos vėžio biožymenų paieška. Šios technologijos buvo panaudotos ir neinvazinio SARS Cov2 viruso seilių PGR testo sukūrimui.

 

UAB „Diagnolita“ komandai šis apdovanojimas malonus ilgo ir atsakingo darbo įvertinimas. Džiaugiamės galėdami pasiūlyti modernius aukštos kokybės tyrimus savo klientams.

 

Vertinant „Europos burės 2021“ konkursui pateiktus projektus buvo atsižvelgiama, ar jie atitinka tikslinių grupių poreikius, ar siekiami rezultatai yra svarūs visuomenei ir svarbūs žmonėms. Taip pat buvo aktualus projektų naujumas, originalumas, rezultatų viešinimas ir užtikrinamas projektų tęstinumas. Visi „Europos burių“ konkurse dalyvaujantys projektai yra bent iš dalies finansuoti 2014–2020 m. ES fondų lėšomis. Iš viso „Europos burių 2021“ konkursui buvo pateikta 91 paraiška. Daugiausia pretendentų į apdovanojimus sulaukė nominacija „Už darnios aplinkos kūrimą“ – net 21, kiek mažiau – „Už investicijas į žmogų“ (17), „Už bendruomeniškumo kūrimą“ (16), „Už inovatyvius sprendimus“ (14). Nemažai susidomėjimo sulaukė ir kitos nominacijos: „Už įdomiausius smulkaus verslo projektus“ dalyvauja 7 projektai, „Už efektyvumą medicinoje“ – 6 projektai, „Už investicijas į ateities mokyklą“ – 5 projektai, „Už kūrybiškiausią projekto viešinimą“ – 5 ES fondų lėšomis finansuoti projektai.

0