Diagnolitos sukurtas seilių tyrimas publikuotas moksliniame žurnale

Diagnolitos, LSMU Kauno Klinikinės Ligoninės Infekcinių Ligų Klinikos bei Kauno Klinikų Laboratorinės Medicinos Klinikos specialistų atliktas tyrimas 2021 m. liepos mėn. publikuotas moksliniame žurnale “Infection and Drug Resistance”.

Moksliniame straipsnyje pateikti tyrėjų gauti rezultatai palyginus seilių mėginių ir nosiaryklės mėginių tinkamumą nustatyti COVID-19 infekciją sukeliantį SARS-CoV-2 virusą.

 

Gautieji rezultatai parodė, kad seilių mėginiuose virusas yra nustatomas taip pat patikimai, kaip ir iš nosiaryklės mėginių: teigiamų mėginių sutapimas 98,24 %, neigiamų mėginių sutapimas 98,11 %. Šie duomenys patvirtina, kad seilių PGR tyrimai yra gera alternatyva tradiciniams nosiaryklės mėginių tyrimams ir yra saugesnis testavimo metodas, išvengiant papildomų kontaktų su medicinos personalu ir nesukelia nemalonių pojūčių.

 

Tyrimo metu mėginiuose buvo vertinama endogeninė mėginių kontrolė – nustatoma RNAzės P geno (RPP) RNR, kuri parodo mėginio paėmimo kokybę, RNR stabilumą transportavimo metu ir gryninimo bei detekcijos efektyvumą. Gauta mažesnė RPP RNR kiekio variacija seilių mėginiuose lyginant su nosiaryklės mėginiais parodė, kad seilių mėginių surinkimas yra patikimesnis, labiau atsikartojantis, mažiau varijuoja paimto mėginio kiekis. Didesnis šios preanalitinės stadijos variabilumas lemia mažesnį paties testo patikimumą.

 

Gauti įdomūs pastebėjimai, kad viruso kiekis seilių mėginiuose nekoreliavo su simptomų pacientams buvimu. Tai leidžia daryti prielaidas, kad seilių PGR tyrimas yra toks pat patikimas tiek simptomatiniams tiek besimptomiams pacientams. Nors šią išvadą darome iš nedidelės imties rezultatų, panašius rezultatus yra publikavę ir kiti tyrėjai (Bhatta et all, 2021), kurie šį efektą stebi daug didesnėje tiriamųjų imtyje.

 

Nuoroda į publikaciją: https://doi.org/10.2147/IDR.S314491

0